Start >Obchody 150 rocznicy Powstania Styczniowego w gminie Potok Wielki

Ostatnie Aktualności

Sonda


Na jaką partię zagłosujesz w tegorocznych wyborach parlamentarnych?
 

Kalendarz

«  luty 2018  »
powtśrczpisoni
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728 
Imieniny obchodzą:
Romana, Izabela, Damian
>Obchody 150 rocznicy Powstania Styczniowego w gminie Potok Wielki

List naszego kolegi Piotra Rzetelskiego - Radnego Sejmiku Województwa Lubelskiego z okazji obchodów 150 rocznicy Powstania Styczniowego w gminie Potok Wielki.

 

 

Panie Wójcie. Szanowni Państwo

obchodzimy obecnie 150 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Powstania, podczas którego dochodziło do wielu bitew i potyczek. Do takich starć doszło i tu w gminie Potok , gdy garstka Polaków musiała stawić czoło przygniatającej sile zaborcy.

Dziś trzeba nam nie tylko zrozumieć, ale i docenić "polską dumę", która nakazała powstać z kolan i podjąć kolejną próbę odzyskania niepodległości. W niej tkwi sekret polskich powstań, dążenia do odzyskania wolności i niepodległości.

By uświadomić jaka siła i wiara, a także obowiązek podjęcia walki o wolność obecny u powstańców zacytuję Odezwę Rządu Narodowego do Polaków.

„Polska nie chce, nie może poddać się bezspornie temu sromotnemu gwałtowi, pod karą hańby przed potomnością powinna stawić energiczny opór. Zastępy młodzieży walecznej, młodzieży poświęconej, ożywione gorącą miłością Ojczyzny, niezachwianą wiarą w sprawiedliwość i w pomoc Boga, poprzysięgły zrzucić przeklęte jarzmo lub zginąć. Za nią więc, Narodzie Polski, za nią!”

Nie zawiedliście. Chwała bohaterom!!!

 

 

 Znajdź nas na Facebooku:


 

Użytkownicy Online

Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości 
PSL w Janowie Lubelskim, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting